دست زدن به موز برای زنان حرام شد!

در سال 2011 که سرشار از تحولات سیاسی و فاجعه های طبیعی بود، شاهد صدور برخی فتواهای عجیب و غریب از سوی علمای وهابی و سلفی بودیم ...

 

یکی از این فتواهای عجیب که از سوی یکی از مبلغان وهابی در اروپا صادر شد، زنان و دختران را به دلیل تحریک آمیز بودن برخی از انواع سبزیجات و میوه ها مانند موز و خیار، از لمس کردن آن ها منع کرده است.

فتوای جنجال برانگیز دیگری که شیخ «عبد الباری الزمزمی» رئیس انجمن مطالعات و تحقیقات در مغرب صادر کرد، این است که هم بستری مرد با همسرش که تازه فوت کرده است، مجاز است. این مفتی مغربی پیش از این نیز فتواهای عجیب دیگری در زمینه جنسی صادر کرده بود.

اما جنبش «الشباب المجاهدین» (جوانان مبارز) در سومالی با صدور فتوایی در ماه رمضان اعلام کرد خوردن سمبوسه به علت شکل سه ضلعی آنکه مشابه «ثالوث مقدس مسیحیان» است، حرام است.

همچنین یک مفتی سلفی در مصر به نام «عمرو سطوحی» رئیس کمیته دعوت در الازهر در گفتگو با روزنامه «روزالیوسف» در اوایل ماه نوامبر گذشته، یک فتوای سیاسی صادر کرد که بر اساس آن ازدواج هر دختر مصری را با اعضای حزب حاکم ملی به علت فاسد بودن اعضای این حزب غیرمجاز شمرد.

محمد عبدالهادی معاون رئیس حزب سلفی النور در استان الدقهلیه مصر نیز از پیشرفت حزب خود در انتخابات پارلمانی به عنوان یک مساله روحانی یاد کرد و گفت که این مساله در آیه ای در قرآن کریم ذکر شده است.

محمد الزغبی مبلغ مصری نیز در ماه ژوئن با صدور فتوایی، خوردن گوشت جن را درصورت دسترسی به آن مجاز دانست!

منبع: یک دوست

/ 0 نظر / 18 بازدید