سلام دوباره می خوام با یک مطلب دیگه آمار وبلاگ رو بشکنم.

بله  سری جدید "متولدین ماه مرداد"

حتما نظر بدین و همچنین ایرادات رو بگین .                    به ادامه مطلب برید...

                                کوچه کوچه بنازم به عابری که نیامد

                               غزل غزل بنویسم زشاعری که نیامد

                                 شکسته بغض غرورم زانتظار عجیبی

                                  دعا کنید بیاید مسافری که نیامد....

                                       اللهم عجل لولیک الفرج


١. احسان قائم مقامی:احسان قائم مقامی (متولد ۲۰ مرداد ۱۳۶۱) اولین استاد بزرگ شطرنج ایران است که در سال ۲۰۰۱ (میلادی) به این مقام دست یافته است. وی در یک دوره بازی مقابل آناتولی کارپوف از قهرمانان اسطوره‌ای جهان که در تهران در بهمن ماه ۱۳۸۷ برگزار شد توانست در مجموع امتیازات 10.5-9.5 رقیب خود را شکست دهد.

احسان قائم مقامی، استاد بزرگ کشورمان رقابت سیمولتانه خود با ۶1۴ شطرنجباز را که بیش از ۲۴ ساعت به طول انجامید با کسب ۵۹۰ پیروزی به پایان رساند.

مسابقه سیمولتانه احسان قائم مقامی با ۶1۴ شطرنج باز که از ساعت ۱۰:۱۰ سه شنبه 19 بهمن در دانشگاه شهید بهشتی آغاز شده بود پس از گذشت بیش از 25 ساعت و ثبت رکورد جدیدی توسط وی امروز به پایان رسید.

قائم مقامی در این رقابت با انجام بیش از ۵۵ کیلومتر پیاده روی صاحب ۵۹۰ پیروزی شد. وی همچنین در ۱۶ دیدار به نتیجه تساوی رضایت و نتیجه ۸ دیدار را هم واگذار کرد. بدین ترتیب استاد بزرگ ملی پوش شطرنج کشورمان با کسب بیش از ۹۰ درصد امتیازات لازم رکورددار مسابقات سیمولتانه شد تا نامش در کتاب رکوردداران جهان گینس ثبت شود.

٢.محمود فکری:محمود فکری (زاده ۴ مرداد سال ۱۳۴۸ در جویبار) بازیکن فوتبال ایرانی است. بیشتر دوران بازیگری فکری در باشگاه استقلال تهران گذشت. او در فصل ۸۶-۸۷ عضو تیم باشگاه شیرین‌فراز کرمانشاه بود. او یکی از مربیان باشگاه استقلال است.