به گزارش سرویس دانش و فناوری برنا، قدیمی‌ترین خودروی جهان که قدیمی‌ترین خودروی مسابقه‌ای هم محسوب می‌شود، متعلق به سال 1884 میلادی با قیمت 4 میلیون و 620 هزار دلار در یک حراجی به فروش رسید.

این خودرو که توسط «جورج بوتان» در موسسه «کنت دیون» طراحی و ساخته شد به عنوان اولین خودروی مسابقه‌ای که حداکثر سرعت آن 62 کیلومتر بود، شناخته می‌شود.

«دو دیون» در سال 1884 با یک موتور دوقلوی بخار ساخته شد و بعدها سازنده آن به یاد مادر خود اسم مستعار «مارکیز» (La Marquise) را برایش انتخاب کرد.

ظرفیت این خودرو 4 نفر است که سرنشین‌ها به صورت پشت به یکدیگر می‌نشینند. صندلی‌ها روی یک مخزن از جنس استیل قرار گرفته‌اند که گنجایش 150 لیتر آب را در خود دارد. آب این مخزن پس از این‌که به کمک ذغال سنگ به جوش آمد، انرژی حرکتی خودرو را تامین می‌کند.

بر اساس گزارش گیزمگ، فروش قدیمی‌ترین خودروی جهان که با بخار آب کار می‌کند، با قیمت اولیه 500 هزار دلار آغاز و بلافاصله با پیشنهاد حاضران در حراجی به یک میلیون دلار رسید و پس از آن، رقابت نزدیک خریداران از مبلغ 2 میلیون دلار به بالا آغاز شد و سرانجام روی رقم پیشنهادی 4 میلیون و 620 هزار دلار متوقف شد.